Jdi na obsah Jdi na menu

2006 - VII. ročník

Obrazek

 

Obrazek

Týden před termínem letošní Šmelcovny padalo z nebe tolik vody, že se poprvé objevily dotazy, zda se 12.8.2006 opravdu jede. Ani předpověď nevěstila nic dobrého. Ovšem víra v úspěch celé akce, včetně přijatelného počasí, nás nemohla odradit od přesunu nebo dokonce zrušení vyjížďky. A počasí nám nakonec, stejně jako 6 let předtím, vyšlo na výbornou. Jediným omezením bylo, že jsme letos poprvé nejeli brody, což mnoho účastníků s úlevou ocenilo.
V 10,00 hod. se u lávky sešlo 14 bikerů a vypadalo to letos na pánskou jízdu. Ovšem záhy se k nám připojila Alena Fridrichová z Atexu, která tak zachraňovala ženskou účast na Šmelcovně. Ještě před Žebětínem se k nám připojili 2 opozdilci a tím stanovili konečné číslo účastníků letošní vyjížďky na 17.
Trať jsme kvůli počasí měnit nemuseli. Přesto jedna změna byla. A to když na náměstí v Javůrku jsme místo doprava uhnuli po zelené doleva a asi po 1,5 km jsme po Železné stezce sjížděli na Javůrek. Změnu navrhl jeden z nás, Luboš, a všem se nám moc líbila. Opět jsme si dokázali, že Šmelcovna je naše a jakou si ji uděláme, takovou ji máme. Musím podotknout, že Luboš letos nasbíral těch pomyslných červených puntíků nejvíc. Mimo jiné i za své servisní zásahy při vyjížďce. Letos použil (ale hlavně měl sebou) olej na řetěz a nýtovačku. Jediný defekt zvládl Hoža samostatně.
Občerstvení ve Veverských Knínicích a na Šmelcovně bylo opět zabezpečeno na výbornou a ke spokojenosti všech. Poslední, závěrečnou občerstvovačku, spojenou s bohatou tombolou, jsme tentokrát operativně přemístili k Veslu. Důvodem bylo podezřelé čepování piva a kofoly U hříbku a naopak velmi vstřícné a bezvadné chování Víti od Vesla. O pitný režim na všech občerstvovačkách se nám letos opět postaral GEODIS BRNO, takže touto formou ještě jednou díky.
Při menší účasti byla v tombole cena pro každého. Sešly se v ní velice zajímavé ceny a to i díky sponzorům Doppelmayr, GEODIS, Cykloservis Lasl a letos poprvé i GB-geodézie. Někteří z vás ví, že sedmička je mé oblíbené číslo. Při této příležitosti byl udělen i pamětní list pro účastníka s nejvyšší účastí, která byla takřka 100% a to pro Edu Sznapku.
Hned po závěrečném slovu ředitele, tombole a ocenění začalo pršet. Přesně podle předpovědi. Ale to vůbec nemohlo nic změnit na krásném dni stráveném s kamarády. Organizační výbor a věrní hodnotili akci U Vesla dlouho, až do tmy. Všem se nám ale podařilo dostat domů bez pokut a újmy na zdraví.

Vaše milé reakce po skončení akce mě zavazují k tomu, aby se 8. Šmelcovna v srpnu 2008 jela opět!

* Milek *

 

 


 

Letošní ročník byl o poznání komornější než předchozí dva. Již poučeni, že kdo chce, tak si nás najde, jsme nechali akci volný průběh a dopadlo to na jedničku. Milek může být právem hrdý na to, že se každý rok dá dohromady parta bajkerů, kteří si chtějí objet notoricky známou trasu, ale hlavně si užít pěkný den a potkat se "starýma" známýma. Na startu nechyběl nejčastější účastník - Eda, nejstarší účastník - Pepa a taky nováček - Koudy, který ihned do kolektivu zapadl.
Vše proběhlo jak mělo s jedinou změnou, že jsme změnili cíl. Hříběk jsme minuli a skončili jsme až U vesla v přístavišti. A to byla fakt dobrá volba. Nechyběla tombola, pohoda, šampaňské a kdo ví, co ještě. Ještě že jsme měli s sebou kola, že bylo cestou domů o co se opírat.
Tak za rok zase.

* Dan *

 

Náhledy fotografií ze složky BBH Šmelcovna 2006