Jdi na obsah Jdi na menu

BBH Kapřík 2013

1. 2. 2014

bbh-kaprik-2013-013.jpg

Na zimu to sice nevypadá, ale kalendář neošidím, tak je čas na naši tradiční vyjížďku s krycím názvem “Kapřík”. Tentokrát s letopočtem 2013 a přízviskem BBH, iI když letos se ortodoxních “hobíků” zůčastnilo minimum. Ale to nevadí, my jsme skupina otevřená a bereme téměř každého. O to více mne potěšilo, že na sraz dorazila skupinka až z dalekého Zlína.

A aby toho štěstí bylo ještě více, tak nám zlehka přituhlo, tak jsme nejeli v blatě. Na srazu v deset se nás sešlo osm. Počasí v Brně nic moc, tak nás mile překvapilo, že po pár kilometrech a nastoupaných metrech na nás vykukuje slunce a my vidíme (po pár šedivých městských týdnech) šmoulíkově modrou oblohu. Super! Hned je důvod k malé zastávce a výměně nejen úsměvů a nadšených výrazů, ale i koštu všech možných pálenek.

bbh-kaprik-2013-034.jpg

K modré obloze a zářivému slunci se přidává i akorátní vrstva námrazy, takže vyjížďka se ihned dostává do hustší zimní atmosféry. Trasa Mokrá Hora, Útěchov, Vranov a sjezd do Adamova uteče jako nic, tak u grogu v hospodě Vyhýbka ladíme další část cesty. Cíl zní jasně - Alexandrovka! Chceme ještě dnes zahlédnout slunce a trochu si dobít baterky. Snad i díky tomu nám stoupání do Babic rychle ubíhá. Paráda, tady je námrazy na zemi ještě více. Že to bude zimní vyjížďka se vším všudy jsem ani nedoufal. Za dlouhý výjezd jsme odměněni luxusním výhledem na v tuto chvíli tu hezčí část inverze.

bbh-kaprik-2013-027.jpg

Ani se nám nechce do té horší, tak si vychutnáváme ještě pár kilometrů a desítek minut v této nadmořské výšce. Čas je bohužel neúprosný a tak musíme začít klesat k Brnu. Naštěstí nálada neklesá a tak ještě v Obřanech na konečné zasedáme do hospůdky k pivku a dobrému dlabanci. Je vidět, že nikomu se domů nijak zásadně nechce, což je pro mne známka, že za rok vyrazíme opět.

 

Díky všem.
Dan
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky BBH Kapřík 2013