Jdi na obsah Jdi na menu

Blanenský Golem /Dan/

15. 9. 2002

ObrazekRáno byla dost slušná zima, na řadu přišly zimní cyklobundy, které jsme však na závod odložili. Na startu se seřadilo okolo 300 lidí, ale část (myslím, že ta menší) absolvovala jen jeden okruh. Trať byla po deštích trochu mokrá, naštěstí ne blátivá. Jelo se docela svižným tempem, zvlášť první část, kdy jsme se držel Davida P. Na trati byly dva drsnější sjezdy přes pařezy a dva brody přes potoky. ObrazekVše jsme zvládli bez větších problémů, i když, jak se Milek pak přiznal, nevynechal svůj pád. A nebyl bych to já, abych neměl nějaký problém s kolem, takže kvůli špatným cedulkám s čísly se mi neustále povolovala zadní brzda, takže jsem celý závod absolvoval jen s přední a zadní mi i při maximálním zmáčknutí jen lehce přibržďovala.
ObrazekTrať se mi moc líbila, trochu jsem měl obavy z druhého okruhu, ale ty se nenaplnily. Občerstvovačka byla jedna, ale vzhledem ke dvěma kolům ji člověk navštívil dvakrát. Docela vychytaný byl ionťák z vlažné vody. Slivovici ochutnal jen David P.
ObrazekDo cíle jsme dorazili v pořadí David Kopáč (asi 59. celkově), já (118.), Milek (151.) a David Pokorný (výsledky do odjezdu nebyly známy), kde nás čekala Lenka, chleby, pivo, buchty a místní langoše. V tombole jsme jako vždy nic nevyhráli, pokud nepočítám kuchařskou chňapku Davida K.
ObrazekZávěrem: Milek prohlásil, že příští rok nepojede. Prý deset maratonů za rok je ažaž. Ale nikdy neříkej nikdy. Mně se trať docela líbila, tak si to možná zopáknu. Uvidíme!