Jdi na obsah Jdi na menu

Vinařská padesátka České spořitelny – Znovín CUP /Milek/

29. 6. 2002

Obrazek

Letos se konal již 3. ročník této sportovní akce. A ani letos na startu nechyběly dresy, na kterých zářil nápis GEODIS. Sestava letošního týmu se rodila velmi těžko a její soupiska byla ukončena 30 minut před startem. Vůbec možnost doplnění či změna týmu, rychlost a jednoduchost celého procesu byla milým překvapením hned na začátku akce. Základ týmu i letos tvořil Milan Hrčka s Danem Klimešem. Další místa patřila vedoucímu týmu Ivo Hanzlovi a Honzovi Pokornému, který si svou nominaci vyjel na základě loňského výsledku. Páté místo v týmu zůstalo volné pro „černého koně“. Tím se stal student architektury David Kopáč. Ovšem z týmu nejprve vypadl Honza Pokorný, který totálně zklamal a i po několika upozornění a mnoha slibech se ani nepřihlásil. Na poslední chvíli z družstva vypadl nemocí přemožený Ivo Hanzl. A tak tým doplnili David Pokorný a Igor Schober, Danovi kamarádi. Takže proti loňsku, kdy GEODIS postavil 2 týmy, zůstali pouze 2 členové, kteří jsou věrni tradici a absolvovali všechny ročníky. A tak čest GEODISu letos kromě Milana hájila ještě účastnice v ženské kategorii Naďa Svobodová. Povzbudit tým přijel do Šatova Ivo Hanzl a pořídil nám nějaké to foto. No a samozřejmostí se stala i účast našich drahých poloviček, které nám vždy vytvářejí perfektní zázemí.

Obrazek

Na startu se šel rekordní počet závodníků. Přesné číslo neznám, ale klasifikováno v cíli bylo 1 242 závodníků. Celému startovnímu poli vévodila účast naší úspěšné olympioničky, sympatické Kateřiny Neumannové. Dan měl to potěšení, že na startovní čáře stál takřka po boku Kateřiny. Na základě výsledků loňského ročníku si totiž vybojoval místo v 1.vlně startovního pole. Start byl tentokrát posunut z místa před obecním úřadem až k železničnímu přejezdu u sídla firmy Znovín. Po startu jsme se vydali po bývalých pohraničních cestách k hranici s Rakouskem a posléze se napojili na závěrečnou část tratě 1. ročníku. Nutno podotknout, že tato úvodní část měla obrovské tempo a ani my hobíci jsme v úvodních několika kilometrech neklesli pod rychlost 30 km/h. Pořád jsem věřil v tajné přání, jet pod dvě hodiny a celé družstvo pod 6 hodin. Hned na začátku měl smůlu David Kopáč, který byl v jedné zatáčce sestřelen a do cíle si dovezl krvavé šrámy.

Obrazek

První půlka závodu vedla opět po polních cestách a přes vinice a sklípky obcí Šatova, Nového Šaldorfu, Popice, Konice opět do Popice, Havraníků a Hnánic. Poté trať překročila státní hranice s Rakouskem u Oberretzbachu a začala silniční část maratonu s nepříjemně dlouhým stoupáním k Niederfladnitzu. Přestože to stoupání znám, bylo zase o rok delší a náročnější. I psychicky – už jsme se pohybovali ve startovním poli mezi chrty a kdo jim má stačit! Ale nakonec, tak jako vloni a předloni, jsme tuto nepříjemnou část zvládli a poté se kousek svezli sjezdem po lesní kamenité cestě a přes železniční přejezd opět na asfalt a rychlým asfaltovým sjezd do Retzu. A potom to je už jenom na krev, druhou občerstvovačku na státní hranici většina z nás už vypustila a viděla se už v cíli. Však Šatov je už na dohled. Ale letos nám trošku změnili dojezd a ten nám taky zhatil moje předstartovní plány, které se týkaly našich výsledných časů.

Obrazek

Místo původních 50 km bylo najednou 56 km a to byl jediný, zato hlavní důvod toho, že celkový čas byl přesáhl 6 hodin. Ale to nemohlo zkazit naši obrovskou radost z konečného umístění celého týmu GEODIS Brno, který obsadil hned za „profi“ týmy přední příčku – 18. místo. A to při 99 týmech považujeme za obrovský úspěch, zejména když naše ztráta za vloni pátým týmem Hard Bikers Kuřim I. byla pouhých 7 minut.

Obrazek

Trať letos nebyla prašná, ale v bahně jsme nejeli. Počasí bylo teplé, po našem dojezdu přišla příjemná přeháňka, po které opět vysvitlo sluníčko a bylo krásně. Opět jsme po závodě využili sprch ve vypuštěném bazénu, po závodě dostali vodu a víno, dobrý buchty a párek, Litovel tentokrát za vlastní. Letošní výhra v tombole ? – jedna kazeta MC Hity 2001.