Jdi na obsah Jdi na menu

Šela Marathon 2004

3. 5. 2003

Táááák a máme první letošní závod za sebou. Všichni jsme ho ve zdraví dojeli a docela si ho i užili.
Přihlášených bylo 1401 lidí, odstartovalo 1370 a dojelo 1215. Myslím, že za daných povětrnostních podmínek je to docela dobrý. Meteorologům tentokrát předpověď vyšla do puntíku, takže už na startu začalo pršet a přestalo až okolo jedné. Takže trať nebyla prašná, ale až na pár míst ani moc rozbahněná. I tak jsme dojeli jako prasátka.
Velkým lákadlem byla účast Dominika Haška, což se projevovalo po celé trati, když se diváci pořád ptali, kdy už pojede.
Po startu se mastilo čtyřicítkou do lomu, na jehož vrcholu jsme D.H. už měli, ale nás už předjel David, kterého jsme pak už neviděli. Zato já jsem viděl D.H. a jiné ještě několikrát, protože už na sedmém kilometru jsem ve sjezdu cvaknul duši a musel jsem měnit. Má dobře vybudovaná pozice z loňského ročníku byla v prachu. Jel jsem okolo osmistého místa. Na 15 km se vytvořil špunt a hodně dlouho a pomalu se šlo. Hradem jsem projížděl na pozici 767. Hrůza!
Musím si pochválit dobrou volbu nových pneumatik, které za daného počasí odvedly dobrou práci. Hodně jsem na ně ve sjezdech a při předjíždění spoléhal.
Bohužel, to ještě nebyl konec mým útrapám, protože jsem na 23 km zamotal řetěz a udělal na čtyřech článcích takovou vrtuli, že se na tom vůbec nedalo jet. Zvažoval jsem, zda nýtovat sám (trochu zmrzlý - teplota nebyla nejvyšší, a trochu nasraný) nebo kolo dotlačit na 3 km vzdálenou občerstvovačku se servisem. Zvolil jsem druhou variantu. Takže po doplnění energie, dofouknutí kola a zkrácení řetězu jsem odstartoval na 25 km do závodu. Pozice někde okolo 1000.
Byť jsem se snažil jet "co to dá", dostal jsem se mezi technicky a fyzicky slabší soupeře a do míst, kde se předjíždět moc nedá. Do občerstvení na 43 km se moje pozice moc nezměnila. Pak se cesty rozšířily a už se dalo něco dělat. Následoval taky nekonečný přejezd přes pole, kde bláto prověřilo připravenost a odolnost kola. V Milenově, jako každý rok, jsou domorodci připravení pomoci (nejlépe Kučerovi: dvě hadice s vodou, čaj, buchty, ...), takže děkuji za omytí kola z nejhoršího. Za Milenovem byla kontrola - 929!
A pak už to jelo skoro samo, sil jsem měl docela dost, když jsem začal závodit o 25 km později :-)). Tří kilometrový kopec od 60-tého kilometru jsem vyjel docela slušným tempem a předjel jsem zde hodně lidí. V následující sjezdu jsem hodil takového polotygra. Milek se ovšem pádu nevyhnul - bez toho by si závod neužil. Následovala poslední občerstvovačka a po ní odpočinková pasáž z kopce, která je náročná jen na ruce a kde člověk sbírá síly na závěrečných 15 km po rovině a poslední prďák na hrad.
Ten se jim ale letos opravdu vydařil! :-(( Nejelo se jako v předešlých ročnících po silnici, ale zezadu nad Týnem a byla tam i pasáž, kde se jet opravdu nedalo. To byl ten poslední hřebíček!
A pak už jen cíl s číslem 813. Žádná sláva, ale dojel jsem a docela jsem si to užil se vším všudy. Následovalo mytí, pití a jídlo. Mezitím dojel D.H., bylo vyhlášení výsledků, tombola (svět div se - Milek nic nevyhrál!), klobáska, mytí kol a pak už jen cesta domů.
Výsledky jsou na zde.

Dílčí výsledky:

Jméno

Pořadí celkem

Pořadí ve své kategorii

Čas

Radim Kořínek

1

1

3:38:15,8

David Kopáč

189

159

4:59:18,9

Milek

640

87

6:15:06,7

Dan

813

631

6:44:35,1

Dominik Hašek

1098

829

7:56:04,8

Pár poznámek na závěr:

  • Děkujeme našemu doprovodu (letos posilněný o Verunku), škoda, že nevyšlo i jim počasí.
  • Na jídlo jsem si dal těstovinový salát. Byl dobrý, bylo ho dost, ale studený. Příště zase guláš.
  • Nechápu proč doprovod musel platit vstupné na hrad?! Vždy jeden kousek měl vstup zdarma.
  • Milek opět říkal, že příští rok už NE, ale stejně jsme pak vyplnili anketu o Šela marathonu a můžeme vyhrát startovné na příští rok.

Fotky: najdete zde. Většinu fotila Lucka.

Dan, 6.5.2003

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář