Jdi na obsah Jdi na menu

Author Šela Marathon 2004 /Dan/

1. 5. 2004

ObrazekLetošní příprava nebyla asi taková, jak jsme si představovali, zima byla dlouhá, tak jsme dlouho chodili na spinning a indoorové sporty, takže nejvíce kiláků se nahroutilo v dubnu. Tedy pokud mluvím za Milka a sebe, protože David se svými čtyřmi tisíci není naše kategorie.
Celý týden před H. jsme pořád koukali na předpověď počasí, která nebyla příliš růžová. Ale ještěže to rosničkářům moc nevychází - celá sobota nakonec proběhla bez kapičky.
Na startu se nás sešlo necelých 1200 bikerů a bikerek a hned od startu se mastilo hodně svižně. Balík uháněl k lomu 45 km/h! A tady již nastala klasika. Po večerním dešti – blatíčko, kameny, takže se opět šlapalo. Dalších 20 kiláků se jelo po mokrém, ale nic strašného, jen to otestovalo připravenost kola. Vzhledem k provedeným změnám se skoro netvořily špunty a nebýt pár nervózních, tak by to proběhlo všechno v naprostém klidu.
ObrazekPo prvním projetí hradu, kde jsme byli mohutně povzbuzovaní nejen našim zázemím (letos byla nasát atmosféru Lea s Baharim), trať uschla a jelo se za sluníčka a lehkého větru. Na trati byla skvělá atmosféra a zdá se mi, že se trochu zkvalitnilo startovní pole - jak ve výbavě, tak v připravenosti. Občerstvovačky občerstvovaly (koláče byly a byly dobrý!), servisy servisovaly (naštěstí jsme nepotřebovali, celý závod jsme zvládli bez vážnějších technických problémů), značení značilo tak jak má, prostě všechno klapalo. Kromě změn na začátku nás ještě čekal nový mostek pod Peklem a taky nová silnice celým Peklem. Kopec tam sice zůstal, ale jel se trochu příjemněji.
ObrazekNaštěstí se organizátoři umoudřili a vzhledem k neúčasti vojáků vynechali brodění Bečvy (vody bylo opravdu hodně), takže se trochu objíždělo, čímž se trať o pár kiláků natáhla. Závěrečný prďák na H. byl už jen otázkou psychiky. Nahoře nás již čekalo první pivo, vylepšené sprchy, mytí kol s hodinovou frontou (proto jsme si to nechali na doma), guláš, pohoda. A tomobola taky byla a tentokrát nikdo (ani Milek!!!) nevyhrál!
Tak jsme všichni dojeli v pořádku, v časech, se kterými jsme celkem spokojení a už se těšíme na příští rok. Milek oslavil pětiletku letos a já příští rok. Doufám, že tím, že bych to dal pod pět?! :-)

Pár klasických fotek a výsledky:

Počet startujících: 1166
Počet v cíli: 1027

Pořadí celkové / v kategoriiJménoČasStartovní číslo
1 / 1Radek Dítě3:39:35,76
152 / 129David Kopáč4:56:52,6189
338 / 271Dan Klimeš5:32:05,3301
457 / 63Milek Hrčka5:54:04,8473

Kompletní výsledky

 

Náhledy fotografií ze složky Author Šela Marathon 2004

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář