Jdi na obsah Jdi na menu

Brněnská 50 /Dan/

28. 5. 2004

ObrazekCelý týden před startem jsem napjatě sledoval oblohu – zaprší či nezaprší?! Zapršelo! Ale naštěstí až večer před závodem, takže trať byla po celém týdnu hodně proschlá. Déšť před závodem „přidal“ jen jeden rozbahněný úsek, ale i ten se dal vyjet. Byla to prověrka naší připravenosti a taky předvídavosti - kdo obul jaké gumy. Určitě byl výhodou hrubší vzorek.

ObrazekNa start hlavní kategorie se postavilo něco přes 500 bikerů a bikerek, kteří po startu přejeli třikrát runway a až pak vyrazili do lesů na Velkou Babu. I když se startovalo na louce, tak to stejně nepomohlo a bylo pár hromadných pádů - naštěstí bez vážných následků. Trať byla hodně kopcovitá, ale žádné dlouhé prďáky, našlo se i pár odpočinkových sjezdů. Tam, kde jsme jeli po úzkých lesních cestách se hůř předjíždělo těm, kteří byli rychlejší. A ti, kteří trať moc neznali se to snažili dohnat ve sjezdech a často končili mimo trať.
Okruh měřil 26 km a oproti loňskému ročníku se změnil jen v úvodu (šněrování letiště) a v závěru, kde byl sjezd mezi zahrádkami a letos rychlejší asfalt  již z Ivanovic. Taky přibyla jedna občerstvovačka na 13. km nad Kuřimí. Hlavní kategorie jela okruh dvakrát, hobíci jednou.
ObrazekVe „volném“ čase byl pro nezávodníky nachystaný doprovodný program, kde velkou atrakcí byl dětský závod asi na 50 metrů, kterého se zúčastnil i závodník (možná to byla závodnice) s ročníkem narození 2004!
V cíli nás čekalo pivko, guláš a vyhlášení výsledků. Možná byla i tombola, ale té se asi většina účastníků nedočkala, protože - byť k nám bylo počasí milosrdné a za celý závod nezapršelo - zima byla pořádná, takže jsme rychle jeli domů.
ObrazekOrganizace závodu byla na slušné úrovni, menší zmatky při páteční prezentaci jsou zapomenuty. Kladně hodnotím přidání jedné občerstvovačky (i když byla pouze s pitím), neboť se závod dal jet jen s malou flaškou. Trať je to opravdu velmi pěkná a vůbec nevadí, že ji jedete dvakrát. Zajímavostí je, že za celou dobu závodu neopustíte jeden kopec. Takže příští rok zase!

 

Náhledy fotografií ze složky Brněnská 50 2004