Jdi na obsah Jdi na menu

Starobrno Tour 2004 /Milek/

8. 5. 2004

Počasí nás celý týden strašilo, mračilo se na nás, v týdnu spadlo několik kapek a ten hlavní příděl vody naštěstí přišel až v pozdním sobotním odpoledni, tedy v době, kdy jsme už rozebírali průběh závodu u dobrého moku.
Zřejmě kvůli obavám, že si vody a bahna užijeme v dostatečném množství, organizátoři trošku pozměnili trať. Asfaltovou cestu podél Pejškovského potoka jsme si prodloužili o nějaký ten kilometr a vyjeli tak po zpevněném povrchu až ke krátkému klesání před Maršovem. Druhá změna trati na nás čekala v samotném závěru, kdy místo sjezdu po modré značce k myslivně Prádelna jsme byli nasměrováni na sjezd po žluté ke koním na Nových Dvorech, sjezd, který jsme absolvovali na samém začátku trati. Tím se nám prodloužila asfaltová část dojezdu do cíle.

Start

Na startu stáli 3 naše zářivě bílé biky vedle sebe – Milkův, Danův a Davidův. Stejná sestava jako před týdnem na Helfštýně. S Davidem jsme nasadili dlouhé rukávy, protože teplota v den závodu se ani zdaleka neblížila předchozím krásným slunečným ročníkům. Na startu byl omezený počet startujících, něco málo přes 500, opět s "nervózy", kteří se tlačili na čelo startovního pole před všechny ostatní, aby pak hned po 15 m padli na zem a znepříjemnili život ostatním, ach jo… Trať byla suchá, rychlá, absolvovali jsme ji bez větších technických, fyzických či psychických problémů. Se svými  výkony jsme byli vcelku spokojení, já maximálně, Dana mrzelo, že ho předjela jedna závodnice, ale s tím se musí pro příští ročník vypořádat sám a víc trénovat :-)).
V cíli na nás čekali naše drahé polovičky, Lenka s Verdou a Luckou a rodiči, pozdravili jsme se s kamarády z Pardubic a známými spinningu a poměrně rychle opustili Oboru. Nezadržela nás ani tombola, která z nějakých důvodů byla ohlášena až na večerní hodinu. Zajímalo by mě, kolik lidí v tom nečase vydrželo a dočkalo se jejího losování, asi jenom pořadatelé….
Nám v tu dobu bylo dobře jinde, u steaku, žebrech a jiných pochutinách v Deja vu.
Mám obavu, že příští rok se nám potkají termíny Šela sport maratonu a Starobrna tour, což mě bude velmi líto :-((.

Výsledky :

Letos opět vyhrál Pavel Boudný v čase 2:06:33, David Kopáč dojel ve velmi pěkném čase pouze 17 minut za vítězem, Dan v pohodě pod 3 hodiny a já nakonec taky. Umístění z těch takřka 530 startujících velmi slušná: