Jdi na obsah Jdi na menu

Blanenský Golem

10. 9. 2005

BLANENSKÝ GOLEM KELLY'S BIKE MARATHON

Po třech letech jsem opět zavítal do Blanska na Golema. Původně jsem neměl v plánu tento závod absolvovat, ale vyjímečně pěkné počasí, domluvené grilování v Hořicích nad Blanskem a dlouhá závodnická pauza byly důvodem toho, že jsem se těsně před konáním rozhodl absolvovat tento podnik.
Na webových stránkách jsem kouknul na počet přihlášených a k mému údivu bych dohromady nedal ani stovku bikerů. Akce slibovala rodinnou atmosféru. Pěkné počasí nakonec přilákalo ještě mnoho takových, jako jsem byl tentokráte i já. Obětovat 100 Kč za pozdní přihlášku a vyčkat na počasí. Vždyť zkušenosti s počasím na Golemu už máme a popravdě nic moc.
Špalír na startu byl překvapivě velký. Tuto četnost jsem pochopil záhy, když jsem kolem sebe a před sebou zahlédl žlutá čísla. Start v 10,30 hod. byl totiž pro všechny kategorie najednou, tedy Open na 54 km, Hobby 31 km i nezávodní jízda Tourist na 23 km. A nemusím asi zdůrazňovat, jak se někteří turisti právě s těmi žlutými čísly či účastníci kratších tratí cpali dopředu. Hned jste měli pocit, že jde minimálně o mistrovské tituly.
Startovní pole svou účastí určitě zpestřil Ondřej Fojtík v dresu letošního mistra ČR v cross country, Jarda Purmenský z týmu České spořitelny, z děvčat pak Martina Němcová a Lucie Veselá.
Trať byla suchá, rychlá, ale stejně se člověk mohl utavit. Úvodní několika kilometrové stoupání srovnalo pole podle výkonnosti a zbytek závodu jsem jenom sledoval měřič tepové frekvence a registroval kolegy závodníky stejné fyzické zdatnosti, jako je ta moje. Takže jsme se několikrát vzájemně předjeli s členy Bowling Blansko, děvčaty z Hard Bikers a kolegáčkem na Scottu. Díky suché trati a minisoutěžení jsem dosáhl na mě neobvyklého průměru jemně přes 20 km/hod. Náležitě jsem si také vychutnal závěrečný 6 km, které nejsou na žádném jiném závodě a na Golemu do představuje rychlý sjezd do cíle. Pro úplnost dodám, že v dramatické koncovce vyhrál Bachman před Boudným a Purmenským, všichni stejný čas! Čtvrtý skončil s odstupem 1 vteřiny Šustek a pátý Milan Fajt. Ženy vyhrála Martina Němcová před Luckou Veselou.
Podcenil jsem pitný režim. Od té doby, co jsem si pořídil kejmlík, tak jsem jel poprvé bez něj, jenom na bidon, a udělal jsem chybu, protože v zápalu boje jsem si ho na první občerstvovačce nedoplnil, „nebyl čas“.
Závod jsem si užil (nakonec jsme najeli 58 km) a utvrdil se, že si musím příští týden na Meridě hlídat tepovku.