Jdi na obsah Jdi na menu

Rezavý mužíček

18. 6. 2005

Tak jsme se nechal vyprovokovat Jirkou a vyrazil jsme na svůj první triatlon. Jirka ho jel i loni, co měl kolo asi čtrnáct dní, snad to tedy taky zvládnu. Ranní počasí nevěstilo nic dobrého, proto jsme vyrazili až na poslední chvíli. V podstatě nebylo kam spěchat, protože valná většina účastníků přijela už v pátek a při našem příjezdu teprve lezla z kanafasu.
Startovné za dvacet, v ceně škopky a kofča, fakt pohoda. Připadal jsme si jak na velkém závodě - startovní číslo na ruce, všude plno lidí, teplé slovo pořadatele. Bohužel voda už tak teplá nebyla. Ale očekávání mne docela rozehřálo, takže s chutí do toho ... start. Plavu jak o život. Ve vodě (když nepočítám sprchu) jsem nebyl asi dva roky, tak jsme nevěděl, co vydržím. Na druhém břehu otáčím, cítím se docela v pohodě, poslední nejsem. Zkouším chvilku nasadit kraula, což mi v těch velkých vlnách dělá trochu problémy, ale i přesto se vzdaluji ostatním. Bohužel opačným směrem než je cíl. Takhle to tedy nepůjde!! Z vody vylézám po 15 minutách na osmnáctém místě. Nevím jak to dělají profíci, ale nasoukat se mokrý do cyklodresu fakt nejde. Za pár minut vyrážím na trať. Není značená! Mapku jsme dostal, kouknul jsem na ni - přeci to tady znám. Pohoda, tak teda vyrážím. Ouha ono se to jede obráceně!!! No snad se budu držet někoho, kdo ji zná. Zvolili jsme docela šťastnou taktiku, že jedu na silničce. Nikdo na mne nemá. Bohužel za chvilku již ztrácím i sociální kontakt a tak nevím kudy. Do Bukovinky trefím, pak ještě kousek. Naštěstí mi domorodkyně radí, že tamtudy jel přede mnou nějaký cyklista. No je nás už takových nerozhodných víc, není co ztratit, vyrážíme na stíhací jízdu. Trať se zdá v pohodě. 50 km zvládám okolo hodiny a půl a na běh vyrážím ze sedmé pozice. Budu trpět asi jako Hus. trať vede proti směru dojezdu Meridy a obíhá se celý kemp - asi 6 km. Už to nebudu natahovat - 45 minut utrpení. Nohy se mi pletly, ale pořád jsme běžel. ztratil jsme jen jedno místo.
S výsledkem jsem maximálně spokojený. Celkově jsme tedy skočil 8 (podle jiného klíče 11, ale to je jedno). Důležitý bylo, že jsme to přežil, langoš i pivko mi chutnalo.

 

Náhledy fotografií ze složky Rezavý mužíček

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář