Jdi na obsah Jdi na menu

Nova Author Cup 2006

14. 10. 2006

... již v průběhu roku přišel Milek s tím, že Geodis dělá vizualizaci tratě NACu a že by mohla být ta možnost postavit na start Geodis team. Jsou prostě v životě nabídky, které se neodmítají a protože se má zkusit všechno, tak jsem kývnul, že rád budu jeho členem. A taky se tak stalo. Ještě že jsme vybaveni geodisáckými dresy, tak jsme v davu mohli být vidět. Nemohli. Takových lidí, že najít tam někoho se nedalo. Spolupráce Geodisu a NAC nás opravňovala startovat z první lajny. No tak to je bomba, to jsem ještě nikdy nezažil. Konečně se mi podaří si změřit síly s nejlepšími hned od výstřelu. Nedbám na to, že toho letos moc v nohách nemám, vždyť je to přece jeden z těch lehčích závodů. Na startu se tedy mačkám hned u oblouku a čekám až to Gondíkovi odpálí. Pal, start, šlapu, co to dá, ale ONI mne všichni předjíždí. Myslel jsem si, že mi Jirka, který čeká v jedné z úvodních zatáček udělá pěknou fotku se mnou v čele. No nic, tak příště!
Obrazek
Úvodní kopec je fakt neskutečně dlouhý - musíme vystoupat až k hrázi vodní nádrže na Josefovým dolem. Prostě 12 kiláků furt do kopce. Ale tam to již začíná - krásné výhledy, zvlněný terén a taky slibované panely. Trpím jako hus, fakt na to nemám, ale užívám si to. Závodní choutky mne již dávno přešly a teď se kochám. Je mi úplně jedno, že moje skóre je nejzápornější ze záporných (však až na trénuju. tak jim to vrátím!), prostě se kochám.. Jedna z nejkrásnějších pasáží přichází po 27 kilometru, kdy se jede dlouhá vrstevnicová cesta a nám se otevírá úžasný pohled dolů do údolí, kde se válejí mraky. Prostě kýč, ale krásný.
O trati nemá smysl se moc rozepisovat. Je to již obehraná písnička. Jeden hodně dlouhý počáteční kopec, který nás dovedl na hřeben a pak již jen pozvolné vlnění nahoru a dolů. Vše po panelkách nebo dobrý lesních cestách. Občerstvovaček je dost, jsou velké a dobře zásobené. Byť jedu jen na flašku, stejně některé vynechávám.
Na trase potkávám Jirku, který mi dělal doprovod v autě a jel se tu dnes jen tak protáhnout a udělat pár fotek. A to už se blížím zpátky k přehradě. Projíždím Hrabětkou, kde mi hraje do rytmu dechovka. Docela mne to pobavilo. A to už v dálce slyším cílového spíkra. Čeká mne ještě jeden sjezd v lese, kde se někteří snaží dohnat ztracené pozice a místo toho mají letecký den přes řídítka. Ach jo. Dojíždím na cílovou louku a koukám, jaká je to paráda. Krásný slunečný den, všude plno stejně nadšených lidí a to mne ještě čeká malé překvapení. Do cíle dojíždím druhý z teamu, Milek je hned za mnou, tak můžeme hned probírat zážitky. Jirka, Lenka a Verda jsou taky spokojení, protože je tu fakt nádherně.
No a my závodníci vyrážíme do VIP stanu  na občerstvení. Dáváme si pivko, kuře, řízek, studený, teplý, kafíčko a štrůdýlek a funíme skoro jak v tom prvním kopci. No, co vám mám povídat. Ještě že to tak není pokaždé, to bychom byli pěkně rozmlsaní.
Za kolik to dal první se ani nebudu zmiňovat. To je děsný, když někdo dá pod dvě hodiny 61 km!!!, to z toho krásného prosředí nemůže nic mít, že?! To já si to vychutnával 2:48:03,14 (1031. pozice z 2700, 725 v kategorii). Jako team jsme skončili na 41. místě z 69. Ale o výsledku to přeci jen dnes nebylo, šlo o tu atmosféru "velkého" závodu, krajinu a hlavně - my přece jedzdíme na pohodu!

Dan

 

Náhledy fotografií ze složky Nova Author Cup 2006

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář