Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2007

Příspěvky

Ciao Livigno -den šestý - údolím della Forcola (Dan)

25. 2. 2009

ObrazekPoslední bajkovací den před námi, tak co s ním? Vyrážíme tedy stejně jako včera údolím podél říčky Spöl téměř až k jejímu prameni. Vrcholy našeho pobytu máme již za sebou, tak není kam se honit, proto si to maximálně užíváme.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007 | Fotografie: Trasy okolo Livigna

Ciao Livigno - den pátý (Dan)

25. 2. 2009

ObrazekTento den bych s odstupem času nazval něco jako bajkový orgasmem. Prostě zažít a klidně umřít. Jistě vím, že jsou ještě lepší místa na bajkování a že toho snad trochu zažiji, ale toto byla fakt pecka. Po včerejším odpočinkovém dni padá volba na směr VAL VAGO. Začátek je celým dlouhým LIvignem, tak se pokocháme a rozjedeme nohy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007 | Fotografie: Trasy okolo Livigna

Ciao Livigno - den čtvrtý /Dan/

8. 4. 2008

ObrazekJe moc možností, jak tento den nazvat. Sice je čtvrtý, co se délky pobytu týče, ale teprve třetí, co sedíme na bajku, proto by mohl být dnem kritickým. Ale taky je to den následující po výjezdu na Stelvio, proto byměl být dnem odpočinkovým. Ale pravda je, že je tak od každého něco. Na kolo jsme taky sedli a díky tomu jsme se dostali do opravdu jedné z nejkrásnějších částí Livigna.

 
Celý příspěvek

Ciao Livigno, ciao Stelvio - den třetí /Dan/ - aktualizováno

3. 4. 2008

Pamětní diplomProbouzíme se do třetího dne našeho pobytu v Livignu. Čeká nás výjezd na Passo Stelvio, překonání sebe sama a plno nových zážitků. 64 kilometrů a 1800 výškových metrů za krásného počasí.

 
Celý příspěvek

Ciao Livigno, den druhý /Dan/ - aktualizováno

3. 4. 2008

Lago di S. Giacomo di FraeleKoukám po tak dlouhé do našich poznámek a zkouším vyluštit, jak ten den probíhal. Vyrážíme za deset deset, na sobě máme skoro všechno, protože teploměr ukazuje 11°C, ale sluníčko již o sobě dává vědět, tak bude jistě pěkný den. Na rozjetí jedeme po trase P4 k jezeru. Kocháme se prvními výhledy a fantasticky modrou vodou. U Ponte delle Capre děláme první fotky a prohlížíme cíl procházky v třetí kritický den – hospodu. A začínáme stoupat! Jsme v 1818 m.n.m. a moc pozvolně to nezačíná. Ale cesta je krásná, široká, šotolinová, není kam spěchat, tak si vychutnáváme každé šlápnutí.

 
Celý příspěvek

Hošek Motor Bike Tour 2007 /Franta/

1. 11. 2007

ObrazekMusíme si vzít příklad z Frantovi reportáže, které je dokonalá - přájemné čtení, fotky, mapa i profil. Tak snad příště!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007 | Fotografie: Hošek MBT 2007

Ciao Livigno, den první /Dan/

29. 10. 2007

ObrazekKdyž se v roce 2006 uskutečnilo mistrovství světa v MTB v Livignu, ani nás nenapadlo, že za necelý rok se tam budeme prohánět taky. Ale v podstatě to celé začalo úplně jinak a to tímto obrázkem, na který jsem při surfování netem narazil a Milkovi poslal. Z hecu! S tím, že si to jednou dáme. No a Milek ten obrázek rozklíčoval a zjistil, že to je pohled na cestu směrem na Passo del Stelvio - druhý nejvyšší pas v Evropě. A tím začali přípravy: nákup podrobného atlasu Alp, plánování a zajištění ubytování. A ubytování bylo tím, co všechno rozhodlo.
Několikrát jsem byl v Livignu lyžovat a když jsme zjistili, jaký je to kousek a že zde máme kontakt na dobré ubytování bylo rozhodnuto! 11. července 2007 vyrážíme směr Itálie. Ciao Italia, ciao Livigno ...

 
Celý příspěvek

Kalendář na rok 2007

10. 10. 2007

Úplně jsem zapomněl na jeden z těch lepších závodů - Hošek motor bike tour. Takže 1.9. v jedenáct dopoledne na startu HMBT a to na trať o délce 50 km. Kdo se přidá?

-----

Sezóna v plném proudu. Bohužel jsme byli kvůli vodním domácím katastrofám nuceni letošní program trochu pozměnit a hlavně omezit. Ale velké bajkové milníky jsme si ujít nenechali. V tuto chvíli máme za sebou tradiční Šelu, novou Brněnskou padesátku, netradičního Krále Šumavy a fanatstické bajkování v Itálii s výjezdem na legendární Passo Stelvio.
Začínáme připravovat již osmý ročník BBH Šmelcovny a opět za přispění Geodisu. Účast na Bike Adventuru jsme kvůli povodni i doléčování zranění zrušili, zato účast na GT Zaskar Challenge (bývalé Maridě) je hlavně pro Dana "povinností".

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007

GT Zaskar Challenge 2007, Jedovnice

15. 9. 2007

ObrazekTak a máme za sebou poslední závod letošní sezóny. Jestli to ovšem lze - aspoň z mého pohledu - brát jako cyklistickou sezónu. Ale holt jsou věci mezi nebem a zemí, které jsem nemohl ovlivnit, tak jsem najezdil aspoň něco málo. A proto jsem na „meridu“ jel s tím, že je to pro mne spíš srdeční záležitost než závod. A samozřejmě taky vzhledem ke změně názvu na GT Zaskat Challenge a mému stejnojmennému ocelovému (vlastně hliníkovému) oři by byla hanba se nezúčastnit. A to opomíjím fakt, že za zvýšené startovné jsem dostal komplet cyklosoupravu (krátké gatě a dres) v týmových barvách!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007 | Fotografie: GT Zaskar 2007

Král Šumavy, část 2. /Dan/

26. 5. 2007

Je to už téměř dva měsíce, co jsem dosprintoval do cíle Krále Šumavy, a přesto stále se mi v kapse otevírá kudla, když si na to vzpomenu. Nějak nemohu najít pozitivní slova a tak asi text nebude moc úsměvný a dlouhý. Ale ať začnu od začátku …

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Rok 2007