Jdi na obsah Jdi na menu

Author Šela marathon 2007 /Milek/

5. 5. 2007

ObrazekNa start se letos na tratích 89 km a 52 km postavilo na 1588 závodníků z deseti zemí. Stejně jako vloni i letos jsem využil volby kratší trati, kde se nás na start postavilo 694. Krátká trať byla trošku pozměněna, nedojeli jsme až do Milenova, ale hned za Slavíčí jsme odbočili vlevo. Ve Slavíči jsme měli projet tunelem, ale bohužel. Dlouhý had závodníků jel jinudy. Půjčím si pár vět z jiné reportáže :

ObrazekCimbálovka a půl vesnice stála v průjezdu pod bývalou Ferdinandovou dráhou, připravena s ovacemi pro závodníky na krátké trase, bohužel se jich nedočkali. Důvod - někdo položil klády přes cestu a tak motorkář (Dušan Randýsek - účastník letošního Lisabon - Dakar) vyrazil cca 400 m před špicí se podívat, jestli je vše OK. Přijel do Slavíče k tunelu, oroštoval to, tubusem tunelu řev jak kráva a cimbálovka u tunelu spustila..... a nikdo nepřijel, kromě asi 20 lidí. Závodníci si na přehledném rovném úseku zřejmě řekli: teď pojedeme doleva a bylo vymalováno.

ObrazekPoté jsme přejeli přes staveniště rychlostní komunikace a začali stoupat směr Uhřínov. Z tohoto stoupání jsem měl obavy, protože radši jezdím než tlačím bike a vzpomínka na jeden z prvních ročníků, kdy nás Aleš hnal do nesmyslného stoupání byla v živé paměti. Letošní trasa naštěstí vedla po zpevněné lesní cestě a bez problémů se stoupání dalo zvládnout. Kratší změna trati byla ještě za 1.občerstvovačkou v Uhřínově, kde jsme opustili šotolinovou cestu, dali krátký sjezd a sjezdovkou začali stoupat až se napojili na vrcholu původní šotolinové cesty na původní trať.

Nejrychlejším závodníkem na krátké trati byl Jan Svoboda z týmu Cyklo Stratílek 2:05:48 hod.

ObrazekJá jsem dopadl dobře. S dobrým pocitem jsem skončil na konci druhé třetiny startovního pole. Hodně jsem koukal na pulsmetr, včas se krotil, abych nezávodil, jednu křeč jsem si odbyl v Týně pod hradem, kdy po rychlejším úseku podél Bečvy se začne stoupat na Helf. Ale rychle jsem ji rozchodil a v závěrečném stoupání měl nebývalou bilanci 6:0 ! To se u mě nestává.

ObrazekKvůli deštivému počasí bylo na hradě o poznání méně doprovodu (zato psů bylo podstatně víc) a tak původní Alešův záměr o jednosměrný vstup do hradu hlavní branou a výstup branou na 3. nádvoří byl poměrně rychle odvolán. Jinak to byla moc povedená akce, ostatně jako vždy na Helfu! Hasiči měli pilno, bez čekání se mi podařilo umýt si kolo, pití za lístky bylo u všech stánkařů se Zubrem, k jídlu po závodě řízek se salátem. Letos jsme se potkali jenom s Kamilem P. a povzbudili Pavlu Novákovou, která skončila 4.