Jdi na obsah Jdi na menu

Ciao Livigno -den šestý - údolím della Forcola (Dan)

25. 2. 2009

LivignoPoslední bajkovací den před námi, tak co s ním? Vyrážíme tedy stejně jako včera údolím podél říčky Spöl téměř až k jejímu prameni. Vrcholy našeho pobytu máme již za sebou, tak není kam se honit, proto si to maximálně užíváme.

Za odbočkou do Val Vago končí cyklostezka, musíme tedy sjet po silnici. Naštestí provoz není nijak velký, tak se to dá. Podél nádherně rozkvetlých strání šlapeme do 2 315 výškových metrů, kde je hranice se Švýcarskem. Projíždíme několik tunelů a na hranicích se na chvíli zastavujeme. Zaběhneme udělat nějakou švýcarskou fotku a už to otáčímě zpět. Najíždíme do terénu hned po budovou celnice. Čeká nás techničtější pasáž, které se ale po pár kilometrech mění v širokovou šotolinou cestu proťatou několika brody a taky ohradou s krávama. Často zastavujem na focení a i s krávama si vzájemně děláme portréty.

LivignoAle to už jsme opět u Tresenda, kde se napojujeme na naši známou cestu. Porpvé a naposledy si jako správní bajkeři projíždíme centrim Livigna kolmo. Nasáváme atmosférum, okukujeme baby ze sedel našich oří a zdravíme se spolubajkery. Máme ten den najeto jen 36 km a nastoupáno 569 metrů.

Po krátké rekonvalescenci vyrážíme na závěrečný steak a pivko do pivovaru. Pivo dobrý, ale steak bych nikdy nikomu nedoporučil. Bohužel to byla taková nevydařená tečka za báječnými dny. Najezdili jsme 290 kilometrů, nastoupali hafo metrů a hlavně si splinili něco z našich kolistyckých snů.

Díky všem zúčastněným a ostatím za podporu.

 

Náhledy fotografií ze složky Trasy okolo Livigna

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář