Jdi na obsah Jdi na menu

Author Šela Marathon 2008 /Dan/

15. 5. 2008

Večer před závodem hodně netrpělivě sleduji počasí. Nejde ani tak o mne, ale spíš o náš doprovod, protože trávit pár hodiny čekáním v dešti není bůchvíco. Ale nakonec riskujeme, připravíme plnou toustů a ráno vyrážíme. Není kam spěchat, ale stejně po dálnici jsem v Lipníku za 45 minut a tak stíháme start dlouhé. Prezentuji se a míříme na hrad. Chceme vidět projíždět provní a tak tak to stíháme.

V poklidu snídáme, pijeme kafe a fandíme. Na trase již máme své koně - Luboše, Miloše a Ondru z Cyklo-Lasl Teamu. Počasí vypadá opět nadějně, tak vyrážíme hodně nalehko, ještě nastartu odepínám rukávy. Kalibrujeme výškoměry, doplňujeme energii a odhazujmee zbytečnou zátěž. Pár minut do startu začíná lehce kapat. Teď už s tím nic nenaděláme!

3,2,1, start! Začátek trasy je trochu pozměněný (tedy aspoň pro mne, páč jsem loni nejel).  Projíždíme Lipníkem a vjíždíme do terénu - mokrého. Moje Hutchinsony už nejsou z nejnovějších, ale ještě to jde. Teď už nekape, ale slušně jarně leje. V tom rychlém tempu to ale stejně nikomu nevadí, jen musíme dávat většího majzla na mokré trávě. V celku rychle dojíždíme do tunelu ve Slavičíně, kterým nás žene zvuk rozjíždějící parní lokomotivy. Dobrá vychytávka!!!

Dnes je 2.6.2008 z čehož plyne, že tento článek mám rozepsaný přesně 18 dní. A jak sám tvrdím - internet je o rychlosti. A vzhledem k tomu, že dnes mi došel článek o letošní Šele od Franty, nemá smysl, abych se v těchto vedrech potil dál a snažil se ze sebe něco dostat.

Jen tedy doplním (spíš jen pro sebe až to za pár let budu číst), že jsem si závod užil až do konce. Podařilo se mi vyjet všechny úseky, když nepočítám ty dvě místa, kdy jsem kvůli předemnouspadnuvšímu jezdci musel sesednout. Což vzhledem k povrchu tratě považuji za slušný. A ještě bych zmínil, jak jsem byl opět nemile překvapen špatnou technikou jízdy mnohých závodníků, kteří se i v nepříliš obtížných místech preventivně zastavovali a kolo tlačili a tím ohrožovali ostatní.

Vyjímečně jsme ani nečekali na tombolu (stejně nevyhráváme) a vyrazili jsme k domovu. Příští rok Milek pojede i pro něj desáty jibilejní ročník, tak jsem zvědav, co nám přinese. Milek naznačoval něco o dlouhé, tak se asi mám na co těšit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář