Jdi na obsah Jdi na menu

Přes 3 vrchy Vysočiny - poznámka /Dan/

13. 8. 2008

ObrazekS odstupem času jsem si ještě vzpomněl na na dva momenty, které se udály před a během závodu. Hlavně ten první myslím stojí za zamyšlení!

Ráno ještě před startem po pozdravu s Pepou Freyem okukuji jedno ze závodníků. Více než závodník samotný mne zaujalo kolo, na které upínal brašnu. Je to klasický favorit s blatníky, světlem a nosičem. Míjející Pepa mi pošeptal:"to je pan Jelínek - 80 let!". Je to opravdu tak. Panu Jelínkovi bude příští rok 80 let a vyrazil jako každý rok na krátkou, kterou zajel sice na posledním místě, ale za to za úctyhodný čas šest a půl hodiny. Všechny čest, pane Jelínku, doufám, že budu na kole jezdit minimálně stejně dlouho jako Vy!

A druhá historka je již z trati, kdy vidím bezradně bloumajícího bajera v borůvčí. Původně to vypadá, že sbírá, ale nakonec mi to nedá a ptám se, zda potřebuje pomoc. Jeho reakce mne pobavila, ikdyž mi ho bylo líto. "Mě už nikdo nepomůže, jedině že by někdo měl kladku do přehazovačky!" odvětil. Tak to je fakt pech. S takovou závadou jsem se na závodech ještě nesetkal. Musím to ale zaklepat na dřevo, protože co není, může být.

 

Náhledy fotografií ze složky 3 vrchy Vysočiny 2008