Jdi na obsah Jdi na menu

BBH Kapřík 2011

kaprik_2011.jpg

S velkou neznámou vyrážím na letošní sraz "kapříka". Kdo asi přijede a kam vlastně pojedeme? Ovšem to počasí, které se po včerejším marastu dnes vyklubalo, mne háže do alfičky. Ať to bude jakkoliv, toto mi nikdo nevezme. Jedu si užít pěknou zimní vyjížďku! Pokud se teda hned v první zatáčce na kluzkém ledě nepřerazím.

To prostě nemá chybu
Vyrážíme v příjemném počtu sedmi. Z navrhovaných tras vyhrála ta se zastávkou na Šmelcovně. Tak tedy vzůru do sedel! Kočičím žlebem nahoru, kde to už tedy zimní atmosférou jen srší - slunce a sníh, luxus, o kterém jsme si včera mohli nechat jen zdát. 

018--libor-testoval-29-palcu.jpg
Na Veveří nás opuští David - jede točit rodinohodiny, ale my pokračujeme přes Veverskou Bitýšku a proti proudu Bílého potoka. Padá návrh na projetí brodů, ale nesetkává se s velkým nadšením. Na Šmelcovně je vše, jak má být: teplo, přívětivo a hlavně jídlo. Naše nadšení bohužel kazí zpráva o úmrtí Václava Havla, tak tedy jedna z mnoha dnešních Frantových hlášek - natahujíce se pro panáka: "Nechci být morbidní, ale ještěže umřel! Asi bychom si jinak ani toho panáka nedali." 

036-bylo-nas-....jpg
Po překontrolování, zda jsme z jídelního lístku ochutnali již vše, vyrážíme dál. Ten výjezd na Javůrek, ten nám teda dal. Z vršku to již opět bereme terénem. Na lávce pod Veveří se Mára nedobrovolně kácí k zemi a vypadá to, že to kromě kalhot schytávají i karbonová řídítka. Pak už jen obligátní fotka na lávce a rychle na Veslo. Prostě klasika. 

041.jpgPánové, děkuji všem za letošní účast, za příjemně strávený den a zvednutí nálady. 

Ještě pár střípků:

Kuba: "Já jsem tak nadržený ..."
Franta:"Já bych taky chlastal."

"Franto (jen si dovlím uozornit, že Franta je již v důchodě), kolik máš letos najeto?"
"Moc ne. Dva měsíce jsem nejezdil. Takže jen 6800!"

A proč Franta dvě měsíce nejezdil? Protože na Vinařské 50 spadl a pochroumal si palec. řadit sice nemohl, ale přesto statečně dojel na 450 místě z 1500!!! Jo a ten pochroumaný palec byl zlomený a vyžádal si dvě operace.

No a na závěr někdo zahlásil: "Došel lubrikant, ještě že máme védéčko!"

/dk/

 

Náhledy fotografií ze složky Vánoční BBH kapřík 2011