Jdi na obsah Jdi na menu

Kanec Trophy 2011 aneb S Julčou na Kanci /Dan/

13. 4. 2011

Jaro jak vyšité, na sobotu vidina pěkného dne, tak padá rozhodnutí, že na Kance letos ANO. Sice od čtvrtka fouká jak sviňa a noc předtím asi jak dvě svině, ale sliby se mají plnit a tak vyrážíme. Na startu se potkáváme s Márou a jeho rodinou a pak ještě s Frantou. Ten po roce zase začíná závodit, takže jak ho znám, bude mi funět na záda. 

Start je přemístěn přímo na náměstí, což je o moc lepší než loni před zámkem. Je tu víc místa jak pro závodníky, tak pro doprovod.  Schází se nás plusmínus tři stovky na obě délky tratí (20 a 50 km) - vypadá to na pohodový závod. Zbývá pár minut do startu a tak mám chvilku ještě naposledy zkontrolovat svoji techniku. Dnes výjimečně jedu na Lucčiné julči (čti Merida Matts Juliet HFS 1000-D), kterou jsem si trochu přizpůsobil). Delší sedlovka s pánským sedlem a zvýšený tlak ve vidlici a tlumiči. Je na mne sice trochu kratší, ale nenadělám nic, když mám vlastní vidlici zrovna na začátku sezóny na nuceném servisu. Ale teď už je čas vypálit za ostatními.
Trasa oproti loňsku nabyla pouze kosmetických změn, tak není čeho se obávat. Tedy až na ten vítr!!! Začátek je opět velmi svižný - po silnici na Lednici to pálíme na plný koule. Ani v terénu se příliš nezvolňuje. Tedy snad až na mne. GíPíeSku mám hozenou v kejmlíku, tak ani nevím na kolikátém, mne předjíždí vláček vedený bodrým stodvacetikilovým metráčkem. Moje morálka klesá! Nenechávám se však rozhodit z tempa a dál si jedu svoje.
Po přejetí silnice na Břeclav se poprvé dostáváme do křížku s větrem. Bohužel on má podstatně větší sílu než já a tak tento boj prohrávám a ztrácím opět pár pozic. A to jsem se před startem cítil na lepší výsledek než před rokem. Přikládám to spíše přecenění svých odhadů na startu, ale i tak morálka klesá! Pořád se ale necejtím nijak bídně. Jedu si svoje, tak to přece nemůže bejt tak špatný. Mám letos už něco najeto, tak do toho! Ale moje sebepovzbuzování se v tomto protivětru míjí účinkem a navíc, když se kolem mne do mírného kopce přežene asi dvacetihlavý balík všech věkových a výkonnostních kategorií, do kterého nejsem schopen se ani na chvíli zavěsit. Ujíždí mi jako šinkanzen écéčku a tak moje morálka opět poklesne.
Výjezd k jediné občerstvovačce na Rajstně je okořeněn tou „malou“ změnou trasy. Pořadatelé nás nahnali dolů do Valtic a pak takovou pěknou severní stojkou opět nahoru. Zde mne vítají moje fanynky a přináší mi pití a bábovku, kterou mi následně láskyplně sežerou. Prohodíme pár slov a já s hrůzou zjišťuji svůj čas – hodina dvacet od startu! Děsné! To je o moc horší než jsem čekal.
Tak rychle nasedám a bojuji, jak se dá. Směrem na Mikulov to ale vyžaduje opravdu ze sebe vydat úplně všechny psychické i fyzické síly a překonat ten brutální protivítr. Slabou náplastí mi je pár získaných míst a následný vítr v zádech, který mne i ostatní unáší ze Sedlce kolem Nesytu po nové asfaltové cestě téměř padesátikilometrovou rychlostí. V samém závěru se projevují moje vytrvalecké sklony, kdy získávám opět několik ztracených pozic.
Do cíle dojíždím v čase o osm minut horším než před rokem, ale zase ve větší pohodě. Byť jsem měl spíš negativní skóre a morálka celý závod klesala, stále ji zbylo do cíle dost, abych mohl bojovat sám se sebou a nakonec si závod užil a těšil se opět na příští rok.
 
Pořadí
Pořadí v kategorii
Start. číslo
Jméno
Čas
1
1
1
Zdeněk Mlynář
1:43:01,8
173
62
300
Dan Klimeš
2:25:32,2
198
70
299
Marek Drábek
2:32:36,1
217
18
15
Frnata Bartoš
2:38:08,5
Celkem v cíli: 266
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marek - Kanec je mazec

14. 4. 2011 22:11

Potvrzuji vše výše uvedené, já mám letos v tuto dobu najeto 2x víc než loni a čas sem si taky pohoršil, přitom prvních 25 km bylo ujeto za hodinu,těch druhých 28 jsem jel hodinu a půl, nejhorší byl ten protivítr na "hřebenovce" smerem na Mikulov, ale příští rok ve Valticích na viděnou :-)