Jdi na obsah Jdi na menu

XCR Cannondale Cup 2011 /Dan/

16. 5. 2011

Sranda musí bejt, tak jsem se hecli a vyzkoušeli první "opravodvé" silniční závody. Když už máme ty silničky! Pátek třináctého, navíc hrajeme se Švédy hokej ... je to dobrý nápad? Tak vyrážím z práce v předstihu, shlédnu první třetinu U vesla a pak společně s Davidem a Marou vyrážíme směr automotodrom. Již v Kočičím žlebu potkáváme první soupeře, tak se zařadíme do špalíru a v příjemném rozjížděcím tempu chvíli před šestou dojíždíme na GP. Noooo, bude nás dost, tak to jsem zvědaf.

Na startu je nás asi 150. Chvíli se nic neděje a najednou ... ani nestihnu zapnout tachometr. A když tak učiním, tak na konci startovní rovinky na něm máme přes 56 km/hod!!! V tu chvíli moje iluze o sranda závodu a jízdě v balíku berou za své, protože ten mi mizí za horizontem a já hledám někoho za kým se svezu. Marně! Asi nejsem balíkový typ. Tak chvíli jedu sám, chvíli ve dvou, sem tam ve třech. To je max. První tři kola jsou fakt zběsile rychlá, i když si snažím držet svoje temto.

S tím, že mne první předjedou, počítám. Ale že to bude již na začátku čtvrtého kola, nečekám. Byli dva. Jejich tempo se mi nezdá nijak závratné, ale stejně jsem se ani nepokouším se jich chytit. Jenže to tempo prostě drží furt. Kopec nekopec! Za chvíli již za mnou šustí balík. Co mne v tu chvíli nepříjemně překvapuje, že i když držím na kraji, stejně jsem velmi těsně objížděň z obou stran. Není mi to vůbec příjemné. A navíc nemám tu jistotu. No přežívám to a šlapu dál.

Moje průměrná rychlost se každým kolem lehce zvyšuje, téměř překonávám 32 kiláčků za hoďku. V sedmém si dávám sváču. Ještě štěstí, že jsem cestou na závody prikupil ještě jeden držák na flašku a tak pití mám dost. V osmém dostávám další kolo. Nevypadá to, že by jim docházeli síly. No, mně už jo! Každopdáně deváté kolo je moje poslední. Vítez prorážíl cílovou pásku, tak ani slabší již naštěstí nemohou pokračovat. Heruéka! Sice ani nestíhám finišovat, ale už vím, jaké to je a co mne příště čeká. Teda jestli vůbec někdy nějaké příště bude!

Ani nečekáme na vyhlášení, rychle se oblíkáme a jedeme zpět na Veslo vyhodnotit závod a taky dokoukat hokejový zápas Finsko - Rusko.

Pořadí Číslo Jméno Čas Ztráta
1. 11 Hradil Jiří 1:29:44.0  
97. 34 Pokorný David 1:38:04.6 1 kolo
111. 23 Klimeš Dan 1:31:46.4 2 kola
128. 28 Drábek Marek 1:40:00.0 2 kola

Další info: http://www.cyklozavody.estranky.cz/

 

Náhledy fotografií ze složky XCR Cannondale Cup 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář