Jdi na obsah Jdi na menu

9. Kunčická šlapka

7. 6. 2014
Snad pro ten dnešní den stojí za to žít … takto bychom si po letošní, již deváté, Kunčické šlapce mohli zpívat všichni. Tolik superlativ, která se snáší nejen na Luďovu, ale i celého organizačního výboru, hlavu, si za rámeček nedá! Z mého pohledu totiž vše vyšlo na absolutní jedničku s hvězdičkou.

3, 2, 1, start

 
Vše již začíná v pátek předstartovní veselicí, která jistě svoji atmosférou předčí i slavnostní rozdávání startovních čísel na nedávno proběhnuvším světovém poháru v Novém městě. Za výkon hodný obdivu stojí dostat se v noci do postele a ráno z ní svěže vyskočit. Pak už jen naladit kolo, sebe, užít si ranní kávičku a vyrazit na trať.

John a jeho vejce

Po pár kilometrech asfaltu nás čeká první disciplína: slalom na kole s vajíčkem na lžíci. Rozbité vajíčko = pětiminutová penalizace! Dostáváme tedy pět minut a jedem dál. Zdenka se nejspíš cítí provinile, tak kopec ze Stříbrnic pod Návrší dává v tempu Gunn Rity. Koukám, že rozhodně není slabým článkem našeho týmu.

Na trase s výhledem na Králický Sněžník

Nezapomenutelnou občerstvovnu u Kladské brány míjíme s lehkou lítostí (viz. Kunčická šlapka 2008) a za chvíli jsem u druhého stanoviště. Čeká nás přejezd přes hřebíkovou lávku a motání matic na závitové tyči. Dle vzoru „Rosťa to dal po zadním“ do toho du na plno a přední letí tak vysoko, že na zadní (partie) to dávám já. Naštěstí již mimo desku, tak to nedopadá jako nepovedeném fakírském čísle.  Duše zůstaly nepoškozené, tak šetříme minuty. Ale v motání se trochu zasekáváme a hned máme 19 minut plus. Ale žádný stres, jsme tu přece si to užít!
Přichází nejtechničtější místo celé trati – červená turistická z Kunčické hory k Medvědí boudě. Krásný rychlý, kamenitý, kořenový trail, kterému nechybí lehké flow. Prostě paráda. U „medvědince“ dáváme další checkpoint – hod kostrou - a rychle šlapeme na knedlíky na Paprsek. Zde nás ale Lucka na svém stanovišti s lyžemi a hádankou informuje, že první jsou před námi jen pár minut. Dobře, knedlíky počkaj, nahradíme je energetickou tyčinkou a jedem pronásledovat soupeře. Čeká nás už jen pár výškových metrů, ale hlavně fantastické sjezdy po okolních loukách do Kunčic.

Winners

V cíli stačí „jen“ přefiknout šlapku a máme pro dnešek splněno. Pivko, masíčko, rumíček, kýta, odborné bajkerské pindy a to vše s kadencí obávané winchestrovky umocňuje dnešní zážitek. Tak se začínáme těšit na příští ročník – desátý, prý poslední!

Doufám, že nikoliv. 
Dan
 

Více fotek zde.