Jdi na obsah Jdi na menu

Terénem na langoše do Jedovnic

Začátek té zajímavější části trasy je v Útěchově, odtud po žluté směrem na Adamov. Nebojte se, i když je v mapách kreslená po silnici, tak vede téměř pořád podél, příjemnou lesní cestou. V Adamově se můžete občerstvit v relativně nové a dobré kavárno-pizzerii u nádraží. Pak už pokračujte podél řeky směrem na Nový hrad, kde vás po zdolání výškových metrů čeká pivko v místním šenku. Ale bacha, moc dobrý není! 
Dál šotolinkou do Olomučan a odtud po červené na Rudice, kolem propadání do Jedovnic a zde si již v teplých měsících mezi 11 a 19 hodinou můžete dát nejlepší langoš na ... no co znám!
Dál můžete pokračovat po červené a následně po zelené Lipovým žlíbkem (zde se nelekněte, protže zelená značka je mizí, ale pokračujte pořád rovně a ona se zase obejeví). Na vršku se napojíte na žlutou směrem na Křtiny, dále po modré směr Babice.  Můžete si hodit korunou zda z modré neuhnete na červenou. Modrá bude více terénem, trochu kratší, více naročná. červená opak, ale i přesto není vůbec špatná. každopádně vás obě zavedou do Bílovic a odtud už je to jen pár kiláků domů.