Jdi na obsah Jdi na menu

Zakázaná Pálava

27. 11. 2011

Všudypřítomné bobule
I když právě začal advent, nic mne nenutí zazimovat kolo. V Brně hnusně na maximum, tak rychle pryč. Nikdo se nepřidává, no, nevadí, vyrážím sám. Kolo do auta a za půl hoďky parkuji v centru Mikulova. Mým cílem jsou Děvičky na Pálavě.

Zapovězené luxusní traily
Ujíždím šedi posledních dní a nořím se mezi vinohrady, lesy a stráně. Paráda. Počasí okolo nuly, ale vše relativně suché. Traily se střídají s prudkými stojkami nebo schody. Tato trasa rozhodně není pro ty, kteří neradi nosí kolo.  Asi jeden z důvodů, proč je zde jízda na kole zakázána. Dnes to snad ale nevadí, za celou dobu potkávám tak deset lidí.

Stolová hora
Výhled z Dívčích hradů není dnes nic moc. Ať koukám z kteréhokoliv okna, vidím furt to stejný … nic! Tak tedy není důvod se zdržovat a jedu zpět. Vynechávám vrcholovou červenou značku a raději volím modrou v úbočí nad Bavory. Dobrá volba, dobrá cesta, dobré výhledy – na této straně Pálavy vítr mraky rozfoukal.

Café Fara
Na zacpání již prázdného břucha volím vyhlášené Café Fara v Klentnici a připadám si jako v jiném světě: adventní gulášek nad ohněm, svařák, vše venku, neskutečná atmosféra.

Chvíle slunce
Už zbývá jen pár kilometrů a jsem zpět. Necelých 25 v nohách a pár nových zážitků. Škoda jen, že je tato oblast cyklistům zapovězena. Ovšem odůvodněně!

/dk/

 

Náhledy fotografií ze složky Zakázaná Pálava