Jdi na obsah Jdi na menu

Různé okolo kol

Příspěvky

Tréninkový deník - test /Dan/

16. 7. 2008

ObrazekSice to v současné době není moc k chlubení, ale po dlouhém pátrání jsem narazil na internetu na tréninkovou aplikaci,  která mi vyhovuje. Je online, dá se částečně editovat, evidence tréninků se dá exportovat a v konečné řadě umožňuje náhled z jiných www.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Tip na trasu a trable s ventilkem /Dan/

15. 7. 2008

ObrazekProtože už mi několik dní v hlavě zní výstražný zvon jménem "bike-adventure", rozhodl jsem se, že s tím musím něco dělat. Jedinou jistotou, kterou mám, je, že rozhodně nebudu přetrénovaný. Ale jak říkám, lepší se na závod těšit, než být znuděný, že už kolo nechci ani vidět.
Ale přesto potřebuji mít zadek aspoň trochu osezený a proto ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Za sedmero /Dan/

14. 7. 2008

ObrazekPár let tomu nazad už to na hobíkách bylo, ale vzhledem k mé neschopnosti udržet myšlenku jsem to nerozjel, neudržel a nedojel do nějakého smysluplného konce. Teď mi to ale nedá a zkusím se aspoň kouskem s Vámi podělit.
A o čem že to tady celou dobu blábolím? O tématu - cyklistických hospod a restaurací! Dnes chci vyzdvihnout jednu, která jistě stojí přinejmenší za zastávku nebo spíše za cíl Vaší vyjížďky. Je to výletní restaurace ZA SEDMERO v Útěchově!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Cykloatlas Online /Dan/

3. 6. 2008

ObrazekKartografické vydavatelství SHOCart spustilo novou generaci CykloServeru. Jeho jádrem je mapová aplikace umožňující zakreslení oblíbených tras. Jádrem zbrusu nového webu je interaktivní dynamická mapová aplikace Cykloatlas Online, spojená s databází Tipů na výlety. Cykloatlas Online umožňuje uživatelům kreslení nebo GPS import svých oblíbených tras přímo do mapy Česka a v brzké době i Slovenska, zoomovatelné až do měřítka 1:25 000.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Sám v přeplněném kupé /Dan/

6. 12. 2007

ObrazekTak jsem po dlouhé době vyrazil na spinning. Předcházelo tomu dlouhé období nicnedělání a přemlouvání. Na provní pokus v úterý to nevyšlo, tak až dnes. Už jsme se těšil jak se zalezu někam dozadu a udělám si svoji hodinu. Začnu si piánko rozjíždět nohy, abych po vánocích začal pilovat fyzičku na novou sezónu. Jenže ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol | Fotografie: Spinning

Jak se fotí na brodu /Dan/

31. 10. 2007

ObrazekJeště nám do "redakce" dorazilo pár fotek z letošní BBH Šmelcovny od Franty Bartoše a na základě nich vznikl tento článek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Nové logo

24. 10. 2007

ObrazekPřemýšlím, jak louho již s vlastně jezdím na kole ... dlouho. Vlastně hlavně díky Milkovi začala v roce 2000 éra "hobíků". To jsme ještě netušili, jakdlouho nám to vydrží, kam všude se díky kolu podíváme a co zažijeme. A převážně jsou to příjemné vzpomínky.
Ale vše se pořád vyvíjí a jde dopředu a s tím i hobíci. Proto nyní přicházím s návrhem na nové logo.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Je Šumava je k cyklistům přívětivá? (Dan)

26. 7. 2007

ObrazekPři svém posledním pobytu na Šumavě jsem narazil na zvláštní letáček vydaný Správou národního parku Šumava - Cyklotrasy v NP Šumava. Jistě bych tento čin měl náležitě ocenit, vždyť se mi do rukou dostává zdarma mapka, která mi radí, kam se na kole mohu vydat. Bohužel součástí letáku je i dosti rozsáhlý text o tom, jak cyklista je svojí aktivitou ochuzen o zážitky a prožitek z ticha nejcennějších území I. zóny NP! A to s nadhledem přecházím informaci o tom, že za určitých specifických podmínek se může z kola stál zdroj ohrožení přírody a že svými koly způsobujeme erozní rýhy a další.

Opět mi to nedá, abych se nezeptal:
- kolik cyklistů se vydá mi cesty a pěšiny?
- kolik cyklistů svým hlasitým projevem ruší klid živočichů?

A tak bych se mohl ptát dál. Však si udělejte vlastní názor, jak jste na Šumavě s kolem vítáni. Přikládám text v původním znění s titulky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol | Fotografie: Přívětivá Šumava

Rad-Challenge 07 - adrenalinový sjezd na kole

1. 6. 2007

ObrazekSice jezdíme XC, ale bohužel jsem zatím nenašel žádnou hru, která by byla pro nás. A tak zatím dávám tuto. Až ji někdo vyzkoušíte tak dejte vědět, sám nemám teď moc čas na pařbu.

Takže všem bajkerům, kteří jsou duší ještě tak trochu děti, všechno nej ke svátku a taky máte malý dárek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol

Třicet

22. 3. 2007

DSC_9401.JPGTak jsem nedávno oslavil třicet. A musím pochlubit třemi zásadními dary 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Různé okolo kol | Fotografie: Třicet /Dan/