Jdi na obsah Jdi na menu

Cykloatlas Online /Dan/

3. 6. 2008

Kartografické vydavatelství SHOCart spustilo novou generaci CykloServeru. Jeho jádrem je mapová aplikace umožňující zakreslení oblíbených tras. Jádrem zbrusu nového webu je interaktivní dynamická mapová aplikace Cykloatlas Online, spojená s databází Tipů na výlety. Cykloatlas Online umožňuje uživatelům kreslení nebo GPS import svých oblíbených tras přímo do mapy Česka a v brzké době i Slovenska, zoomovatelné až do měřítka 1:25 000. Mapa samozřejmě nese vrstvu značených turistických tras, značených cyklotras, a také vrstvu doporučených cyklotras SHOCart, vše včetně klasifikace povrchů podle standardu MTBO. SHOCart vsadil na inteligenci a odpovědnost uživatelů svých map a umožnil jim kreslit trasy kdekoli na mapě, což je při současném boomu různých routerů unikátní fenomén.

Po zakreslení nebo GPS importu trasy aplikace vypočítá výškový profil, nastoupané výškové metry, změří délku výletu a dle metodiky SHOCart stanoví celkovou obtížnost na stupnici 1-5. K výsledným informacím je možné přidat popis trasy, doporučit typ kola a vše uložit do databáze jako tip na výlet. Samozřejmostí je export trasy do GPS a tisk mapy s jejím zákresem. Databáze se tedy nepřetržitě plní uživatelskými výlety. Navíc na podobné zpracování čeká cca 1500 autorských výletů vydavatelství SHOCart. Trasy lze následně vyhledávat podle místa startu a cíle, podle průjezdních míst, podle 70 turistických oblastí ČR, podle délky, obtížnosti, doporučeného typu kola a převýšení. Výsledek vyhledávání lze poté řadit podle dalších mnoha kritérií.

Já to vyzkoušel na naší nedělní trase a na výsledek se můžete podívat zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra - Super výdělek

18. 3. 2013 13:49

Hoj hoj! Právě koluje mezi lidma zajímavá možnost přivýdělku, skvělá i pro maturanty... Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a nemám slov, jak snadné to je! Milionářku to ze mě sice neudělá, ale když to jde, tak si tu chvilku na sebrání volných zlaťáků najdu. Čekujte www.CervenaCerna.cz