Jdi na obsah Jdi na menu

Noční /Dan/

Došlo i na mne a tak zkouším jaké to je jezdit v noci. Jak na to, jsem si nechal poradit na bikefóru a pak už jen z Hong Kongu přes dealextreme.com pořídil ledková světla - na řídítka auroru (900 lumenů) a na helmu phenixe (600 lumenů). Cena včetně nabíječky, čtyř baterek, držáku na řídítka činila sympatických 1100,- Kč.  Tak jen nabít, namontovat a vyrazit.

Jsem hodně překvapen výborným osvětlením od aurory. Široký silný kužel světla, který vše perfektně a daleko osvětluje i v rychlém sjezdu. Phenix má světlo také hodně silné, ovšem kužel je úzký a ohraničený. Malou výhodou asi byla vrstva sněhu, která světlo dobře odráží. Jsem zvědav na jízdu za sucha po tmavém povrchu.

Na první pokus jsem najel 30 kilometrů pouze v terénu během dvou hodin. Během té doby jsem neměl pocit, že bych něco kvůli nedostaku světla přehlédl nebo že by snad světla bylo málo. I ve sjezdu, kde moje rychlost (na sněhu!) přesáhla třicítku, to stačilo. Po návratu jsem neměl pocit unavených očí.

Jako počáteční investice se mi to nezdá příliš a ten zažitek za to jistě stojí. Phenix na helmě by asi stál za výměnu nebo za čočku, která by jeho světlo rozšířila. Ale za ty prachy a ten čas, který v noci najezdím, to nestojí.

Poznámka: Měl jsem s sebou náhradní set baterek, ale ani při plném výkonu aurory nebyl během dvou hodin potřeba. Nezaznamenal jsem pokles výkonu. Dále jsem měl namontovanou blikačku vpředu pro návrat přes město. Zbytečně! Aurora má několik módů svícení a mimo jiné i blikání. Originální držák světla na řídítka bohužel není dělaný na oversize řídítka a tak bylo nutné přiložený šroubek nahradit stahovacím páskem. Stahovacími pásky jsem přidělal i světla na helmě. Oboje drží dobře.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Metrolike - Noční? To je výzva i pro mě.

27. 3. 2010 23:01

Tak to já bych to někdy taky zkusil. Je pravda že vnoci mě baví jezdit,zatím jsem ale nezkoušel volně přírodu. Do toho bych šel taky.

hoža - Prima recenze

18. 2. 2010 23:24

Super článek :-) Jsem rád že nejsem sám kdo chodí takhle v mrazu na sněhu si večer zajedit. Škoda že nebydlím někde poblíž, bych se přidal.
Ta slušná výdrž aurory na max je pro mne překvapením. Taky jsem zvědavej co moje světýlko předvede až sníh nebude, zatím se tváří totiž velmi dobře. Bylo by fajn třeba někdy podniknout cílený noční švih ve větším počtu ale až v léťě třeba. Zdar a sílu